حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

حسنعلی قزلباش


حسنعلی (حسین ) قزلباش فرزند حاجی خان زرگر متولد ۱۳۴۲در حوالی جره کازرون به نام رود خانه شور،دوران ابتدایی را در مدارس علیکردی و زرگر گذرانده و دوران راهنمایی و دبیرستان را در دبیرستان عشایری (چهل نفری )سپری نمود .
پس از اخذ دیپلم در رشته اقتصاد اجتماعی ،به خدمت مقدس سربازی اعزام شد.تابستان را در گرمای جزایر خلیج فارس و زمستان در کوه های سربه فلک کشیده کامیاران که میان کرمانشاه و سسندج قرار دارد.در دوران جنگ به دفاع از میهن برخاست و پس از اتمام دوره سربازی در فروردین ۱۳۶۴ ازدواج نمود که ثمر آن یک فرزند پسر و دو دختر می باشد و در همان سال در رشته دبیری دینی و عربی به تربیت معلم شهید مطهری پذیرفته گردید .
از سال ۱۳۶۸ تا سال ۱۳۸۸در مدارس راهنمایی دهرم و نوجین فراشبند و خان خمیس سفلی و همچنین مدرسه راهنمایی شهید بهشتی عشایری شیراز به تدریس پرداخت.
از سال ۱۳۹۲ تاکنون مشغول تحقیق و تالیف کتاب می باشد که کتاب شجره نامه ای (طایفه) سقلمچی چاپ شده ،و اکنون در مرحله تجدید چاپ می باشد و انشالله کتاب (علیکردی) نزدیک به چاپ می باشد که بعد از آن نوبت به چاپ کتاب زرگر می رسد، اگر خدا بخواهد .

تالیفات وی:

۱_سقلمچی ها از دیروز تا امروز

(این کتاب که در ٢٨٤ صفحه توسط انتشارات قشقایی منتشر شده و به تاریخ و فرهنگ طایفه “سُقُلمه چی” از طوایف پنج‌گانه “کوهمره سرخی” فارس می‌پردازد.)

۲_ تیره علی کردی از طایفه صفی خانی قشقایی


خانه کتاب قشقایی(شخصیت ها)

www.Qashqaiebook.ir

حسن میرزایی
دیدگاه کاربران 4 دیدگاه
 • شاپور فرشید نسب ۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۷ ب.ظ
  0 0

  مایه افتخار هست که مردانی همچون شما درفکر جمع اوری اطلاعات برباد رفته قوم وقبیله هستید خداوند انشاالله بهشما همت والا ببخشد

 • علی کشاورزی ۶ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۲ ب.ظ
  3 0

  سلام برای خرید اینترنتی کتاب سقلمچی های چکار باید کنیم آخه تویه لیست کتابتون نیس …ممنون میشم کمک کنیذ

  • حسن میرزایی ۷ آبان ۱۳۹۸ / ۷:۱۰ ق.ظ
   0 0

   سلام شماره تلفنتون را به این شماره ۰۹۳۶۷۱۱۱۵۸۲ارسال نمایید در صورت پیدا کردن با شما تماس میگیرم

 • اشکان رحمانی ۲۹ تیر ۱۴۰۱ / ۲:۴۳ ب.ظ
  0 0

  ضمن عرض درود وشادباش خدمت نویسنده گرامی که دریک مراسم تشییع جنازه افتخار آشنایی با ایشان نصیبم شد، از زحمات این برادر فرهنگی معزز که زحمات زیادی درخصوص تدوین مطالبی ارزشمتد درخصوص طوایف سقلمه چی کوهمره سرخی وهمینطور طایفه بزرگ وپرافتخار علیکردی که شخصاسالیان متمادی وزیادیرست که افتخار ارتباط و قرابت ودوستی با خیلی از افرادشاخص این تیره (طایفه)رادارم متحمل شده اند تشکر مینمایم . انشاالله شاهد دیگر تالیفات این فرهنگی فرهیخته و محقق عزیز باشیم .
  بنده شخصا اعتقاددارم متولیان امر فرهنگ ، هنر و مجموعا میراث ناملموس هرکشور بیش از مسائلی مثل حوزه های سیاسی واقتصادی ، باید به حوزه های اجتماعی و سرمایه های ارزشمند آن پرداخته چرا که سرمایه های اجتماعی هر کشور ارزشمندترین دارایی آن کشور هست .
  زیبایی و جذابیت کشور عزیز ما که دربین ملل دنیا به کشوری کهن وریشه دار مطرح بوده وهست به قابلیتها وپتانسیلهایی از قبیل تنوع قومیتها، فرهنگها ، گویشها، زبانها ، لهجه ها ، آداب ورسوم ، تنوع آب وهوایی و سایر پتانسیلهای این خاک پرگهر مربوط است . اقدامات نویسندگان ارزشمند حوزه هلی اجتماعی وبالاخص حوزه های ایلی وعشیره ای همچون جناب آقای قزلباش کمک بزرگی به شناساندن این قابلیتها به فرزندان این طوایف وهمینطور دیگر خوانندگان از ایلات واقوام دیگر این نرزوبوم و نیز تمام خوانندگان ومحققین حوزه فرهنگی واجتماعی از اقصی نقاط جهان خواهد ننود .
  بعقیده بنده انسان و حتی قومی که از سابقه وپیشینه تاریخی و خواستگاه وکارکردهای پیشینیان خود خبر ندارد محتوم ومحکوم به مرگ معنوی ست .
  از حوصله تمام خوانندگان و بالاخص جناب اقای قزلباش عزیز در قرائت و توجه به عرایص حقیر کمال تشکر وسپاس رادارم .
  ارادتمتد همگان ، اشکان رحمانی ، ( از ایل همیشه سرافراز وپر افتخار سرخی ، طایفه ناصرو ، تیرماه ۱۴۰۱_ لارستان فارس)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X