حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

حسنعلی قزلباش


حسنعلی (حسین ) قزلباش فرزند حاجی خان زرگر متولد ۱۳۴۲در حوالی جره کازرون به نام رود خانه شور،دوران ابتدایی را در مدارس علیکردی و زرگر گذرانده و دوران راهنمایی و دبیرستان را در دبیرستان عشایری (چهل نفری )سپری نمود .
پس از اخذ دیپلم در رشته اقتصاد اجتماعی ،به خدمت مقدس سربازی اعزام شد.تابستان را در گرمای جزایر خلیج فارس و زمستان در کوه های سربه فلک کشیده کامیاران که میان کرمانشاه و سسندج قرار دارد.در دوران جنگ به دفاع از میهن برخاست و پس از اتمام دوره سربازی در فروردین ۱۳۶۴ ازدواج نمود که ثمر آن یک فرزند پسر و دو دختر می باشد و در همان سال در رشته دبیری دینی و عربی به تربیت معلم شهید مطهری پذیرفته گردید .
از سال ۱۳۶۸ تا سال ۱۳۸۸در مدارس راهنمایی دهرم و نوجین فراشبند و خان خمیس سفلی و همچنین مدرسه راهنمایی شهید بهشتی عشایری شیراز به تدریس پرداخت.
از سال ۱۳۹۲ تاکنون مشغول تحقیق و تالیف کتاب می باشد که کتاب شجره نامه ای (طایفه) سقلمچی چاپ شده ،و اکنون در مرحله تجدید چاپ می باشد و انشالله کتاب (علیکردی) نزدیک به چاپ می باشد که بعد از آن نوبت به چاپ کتاب زرگر می رسد، اگر خدا بخواهد .

تالیفات وی:

۱_سقلمچی ها از دیروز تا امروز

(این کتاب که در ٢٨٤ صفحه توسط انتشارات قشقایی منتشر شده و به تاریخ و فرهنگ طایفه “سُقُلمه چی” از طوایف پنج‌گانه “کوهمره سرخی” فارس می‌پردازد.)

۲_ تیره علی کردی از طایفه صفی خانی قشقایی


خانه کتاب قشقایی(شخصیت ها)

www.Qashqaiebook.ir

مدیر
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • شاپور فرشید نسب ۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۷ ب.ظ
    0 0

    مایه افتخار هست که مردانی همچون شما درفکر جمع اوری اطلاعات برباد رفته قوم وقبیله هستید خداوند انشاالله بهشما همت والا ببخشد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X